GRATIS EVENT / Free event
KOM TIL SOUP SHARINGS D. 20. FEBRUAR.
Vi gentager soup sharings torsdag d. 20. februar kl18-20:30. Soup Sharings er vores nye koncept, hvor vi mødes om kunsten, vidensdeler og procesdeler, mens vi spiser suppe.
Til Soup Sharings d. 20. februar vil vi have fokus på tekst. Det kan være poesi, prosa, manuskript arbejde, tekst i billedekunst, lyrik eller hvis du på andre måder arbejder med tekst i din kunstneriske proces vil vi meget gerne invitere dig til at dele et uddrag i trygge rammer. Det kan være en helt ny ide du gerne vil have feedback på eller et gammelt udkast du har lyst til at dele.
Eventet er for alle, der har lyst til at dele deres kunstneriske proces. Kom forbi shoup sharings i Sydhavn Teaters lokaler, på Karens Minde, hvis du har lyst til at vise et udpluk fra en proces, video, ide eller tekst du går og arbejder på. Tilmeld dig eventet ved at booke en gratis billet her:
https://billetto.dk/e/soup-sharings-billetter-1169511...
Skriv til start@sydhavnteater.dk, hvis du har brug for et bestemt setup for at vise din proces. Vi glæder os til at spise suppe og dele kunstneriske processer med jer!
We meet and talk about art in an informal way. With SOUP SHARINGS we want to share knowledge and processes as well as create the framework for the physical meeting across different art forms.